RSS feed for Valeofruin

Valeofruin has rated 422 adventure films.

  • Star Wars

    ★★★★

  • Starship Troopers

    ★★★★★

  • The Bird People in China

    ★★★★★

  • Walkabout

    ★★★★

  • The Indian in the Cupboard

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★½

  • Jungle

    ★★★

  • Solomon Kane

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★½

  • One Hundred and One Dalmatians

    ★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • Battle Royale

    ★★★★★

  • The Host

  • Princess Mononoke

    ★★★★