Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trust

Trust

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Through My Window

Through My Window

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Soy Georgina

Soy Georgina

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Night to Regret

A Night to Regret

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Breathe

Breathe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Legacy of Chucky

The Legacy of Chucky

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Brazen

Brazen

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turn Me On, Dammit!

Turn Me On, Dammit!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
More the Merrier

More the Merrier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mini's First Time

Mini's First Time

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Grumpy Christmas

Grumpy Christmas

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
★★
Read the review Edit this entry