⚯͛ Val has logged 205 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Grumpy Christmas

Grumpy Christmas

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Out Of My League

Out Of My League

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chloe

Chloe

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In Secret

In Secret

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chilangolandia

Chilangolandia

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Easy Virtue

Easy Virtue

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry