Sort by
  • Wonka

  • Five Nights at Freddy's

  • It's a Wonderful Knife

    ½

  • Dear Jinri

    ★★★★

  • Saw X

    ★★★★½

  • The Nun II

  • Ferrari

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Love & Death

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★

  • Knock at the Cabin

  • My Animal

    ★★★★

  • Eileen

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • The Starling Girl

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Till

    ★★★½

  • Do Revenge

  • Sanctuary

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★

  • Blue Jean

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • They/Them

  • Nope

    ★★★½

  • The Ordinaries

    ★★★½

  • Attachment

    ★★

  • You Can Live Forever

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • The Five Devils

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crush

  • Love, Classified

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

  • Sissy

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • The Passengers of the Night

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★★

  • Uncharted

  • Scream

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★½

  • Christmas vs The Walters

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • France

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½