Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
28
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Vault

The Vault

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry