denice has logged 17 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Down to You

Down to You

2000
×
Edit this entry  
16
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry