Sort by

Vandammage80 has logged 86 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Edit this entry  
29
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Riddick

Riddick

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Bounty Killer

Bounty Killer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paradise

Paradise

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Getaway

Getaway

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Planes

Planes

2013
×
★★
Edit this entry  
29
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fitzgerald Family Christmas

The Fitzgerald Family Christmas

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Butter

Butter

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
Edit this entry  
23
Empire State

Empire State

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Killing Season

Killing Season

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Green Street Hooligans: Underground

Green Street Hooligans: Underground

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
★½
Edit this entry  
21
Don’t Stop Believin’: Everyman’s Journey

Don’t Stop Believin’: Everyman’s Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parker

Parker

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Aftershock

Aftershock

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Assault on Wall Street

Assault on Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Not Suitable For Children

Not Suitable For Children

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry