Sort by
  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★½

  • Hans Zimmer: Hollywood Rebel

    ★★★★½

  • The Sound of 007: Live from the Royal Albert Hall

    ★★★

  • The Sound of 007

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Eagles - Live from the Forum MMXVIII

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • I May Destroy You

  • Out

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½