Greg has logged 121 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Caught on a Train

Caught on a Train

1980
×
★★½
Edit this entry  
26
Hamlet

Hamlet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Men Don't Whisper

Men Don't Whisper

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Please Hold

Please Hold

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Daniel.Noah.

Daniel.Noah.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miles

Miles

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Salyut-7

Salyut-7

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halo 4: Forward Unto Dawn

Halo 4: Forward Unto Dawn

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Edit this entry