Sort by

Philip Vandy has logged 23 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Welcome Home Roscoe Jenkins

Welcome Home Roscoe Jenkins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry