Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Save Ralph

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

  • Knives Out

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Burning

    ★★

  • Cold War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • Okja

  • It Comes at Night

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★½