Sort by

Vanessa has logged 38 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★
Edit this entry  
17
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Fingers

Fingers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spring

Spring

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Battery

The Battery

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Profound Desires of the Gods

Profound Desires of the Gods

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extreme Movie

Extreme Movie

2008
×
Read the review Edit this entry