Sort by

Vanessa has logged 13 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry