• Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Not Okay

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

    ★★

  • Persuasion

    ½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Moonshot

    ★★

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Mistletoe Mixup

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • After We Fell

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★½

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Voyagers

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★