RSS feed for vanessa

vanessa has written 10 reviews for films rated ★★★ .

  • The Miseducation of Cameron Post

    The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

    the native american david bowie

  • The Beguiled

    The Beguiled

    ★★★

    bring me the anatomy book

  • Sleepy Hollow

    Sleepy Hollow

    ★★★

    that’s the ugliest kid i’ve ever seen

  • Four Weddings and a Funeral

    Four Weddings and a Funeral

    ★★★

    watched this drunk. was definitely an experience

  • Colette

    Colette

    ★★★

    anyways seeing keira knightley in a suit was a religious experience for me

  • Mona Lisa Smile

    Mona Lisa Smile

    ★★★

    i only watched for the dark academia aesthetic and julia roberts

  • Set It Up

    Set It Up

    ★★★

    zoey deutch i’m in love with you

  • Un Chien Andalou

    Un Chien Andalou

    ★★★

    this was so stressful to watch but at the end i realised i kinda enjoyed it??

  • Doctor Strange

    Doctor Strange

    ★★★

    the aesthetic of this was pretty cool

  • Finding Dory

    Finding Dory

    ★★★

    i want destiny to be my biological daughter