Sort by

Vanessa has logged 36 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unfinished Business

Unfinished Business

2020
×
Edit this entry  
31
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
31
The Girl in the Woods

The Girl in the Woods

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
The Plant Collector

The Plant Collector

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Strange Bird

Strange Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
All of You

All of You

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pizzaman

Pizzaman

2021
×
Edit this entry  
31
The Lovers

The Lovers

2021
×
Edit this entry  
31
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Violation

Violation

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
F for Freaks

F for Freaks

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Boo

Boo

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
It's Nothing

It's Nothing

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Home Sweet Home

Home Sweet Home

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Let It In

Don't Let It In

2020
×
Edit this entry  
29
The Three Men You Meet at Night

The Three Men You Meet at Night

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Detention

Detention

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Skull

The Skull

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Kiss of the Vampire

The Kiss of the Vampire

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
Read the review Edit this entry  
12
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Mothra

Mothra

1961
×
Read the review Edit this entry  
11
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Edit this entry  
09
The Dark Secret of Harvest Home

The Dark Secret of Harvest Home

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen Women

Thirteen Women

1932
×
Read the review Edit this entry  
03
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Ghost Story

Ghost Story

1981
×
Read the review Edit this entry