Sort by

vangoth has logged 194 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry