Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★

  • OPAL

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Widows

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • First Man

  • Roma

    ★★★★★

  • Cam

  • Mirai

    ★★★½

  • The House That Jack Built

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Chappaquiddick

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★½

  • It

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • The Most Hated Woman in America

    ★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

    ★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Trumbo

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Turbo Kid

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★★

  • The Wolfpack

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • The Interview

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Unfriended

    ★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★

  • Computer Hearts

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Frozen

  • Her

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave