• Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Midnight at the Magnolia

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Sem Filtro: Flamengo

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Whindersson Nunes: Adult

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Room

    ★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Adopt a Highway

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Marighella

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Serenity

    ½