• The French Dispatch

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Marighella

    ★★★½

  • Let Me In

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Take Shelter

    ★★★★½

  • The Brood

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Point Break

    ★★★★