• I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★★★

  • Raat Akeli Hai

    ★★★½

  • Lootcase

    ★★★½

  • MOTHER

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Silent Forest

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★½

  • Bulbbul

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★★½

  • Chintu Ka Birthday

    ★★★½

  • Natkhat

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Bittu

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Dharala Prabhu

  • Angrezi Medium

    ★★★½

  • The Test: A New Era For Australia's Team

    ★★★★★

  • Kappela

    ★★★½

  • Baaghi 3

  • Kaamyaab

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Biriyaani

    ★★★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★½

  • Forensic

    ★★★½

  • Days

  • Thappad

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Paapam Cheyyathavar Kalleriyatte

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★½

  • Trance

    ★★★★

  • Varane Avashyamund

    ★★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★½

  • Jawaani Jaaneman

    ★★★½

  • Anveshanam

    ★★★

  • The Last Shift

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Nasir

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Panga

    ★★★½

  • Psycho

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • His House

    ★★★½

  • Shylock

    ★★★

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★★½

  • Darbar

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Good Newwz

    ★★★

  • Sillu Karupatti

    ★★★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★½

  • Dabangg 3

  • Prathi Poovankozhi

    ★★★½

  • Driving Licence

    ★★★½

  • Stand Up

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Mardaani 2

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★