• Chola

    ★★½

  • Pati Patni Aur Woh

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Enai Noki Paayum Thota

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Kettiyollaanu Ente Maalakha

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Marjaavaan

    ★½

  • Helen

    ★★★★

  • Android Kunjappan Version 5.25

    ★★★★

  • Bala

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Better Days

    ★★★★

  • Housefull 4

    ½

  • Bigil

    ★★★

  • Kaithi

    ★★★★

  • Ravening

    ★★★★

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★★

  • Ramprasad Ki Tehrvi

    ★★★½

  • Gamak Ghar

    ★★★★

  • Gantumoote

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Sky Is Pink

    ★★★½

  • Vikrithi

    ★★★★

  • Axone

    ★★★★

  • War

    ★★½

  • Asuran

    ★★★½

  • Manoharam

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Oththa Seruppu Size 7

    ★★★½

  • Nani's Gang Leader

    ★★★½

  • Dream Girl

    ★★★½

  • Section 375

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Brother's Day

  • A Sun

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Moothon

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Dance With Me

    ★★★

  • Gubbi Mele Brahmastra

    ★★½

  • Batla House

    ★★★

  • Mission Mangal

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • John Denver Trending

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Judgementall Hai Kya

    ★★½

  • Thanneer Mathan Dinangal

    ★★★★½

  • Janamaithri

    ★★★★

  • Aadai

    ★★★½

  • Super 30

    ★★★½

  • Oh! Baby

    ★★★½