• Bunty Aur Babli 2

  • Red Notice

  • Sooryavanshi

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★½

  • My Name

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★

  • Help

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Bhoot Police

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Martyrs Lane

  • Shershaah

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Roohi

  • Nail Polish

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Ludo

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Goedam

  • Deliver Us from Evil

    ★★½

  • Lootcase

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Raat Akeli Hai

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Lovebirds

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Seek

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★