• Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★

  • Monos

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • Alpha

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The 15:17 to Paris

    ½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Icarus

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • Lion

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½