luana del rey has logged 12 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tree of Blood

The Tree of Blood

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Kisser

Good Kisser

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bound

Bound

1996
×
★★
Read the review Edit this entry