• Nas Terras do Bem-Virá

    ★★★½

  • I Can't Think Straight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Basic Instinct

    ★★★½

  • Tô Ryca!

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Carnaval

    ★★½

  • A History of Violence

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • French Women

    ★★½

  • Black Bear

    ½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★