Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
luana del rey

luana del rey

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for luana del rey
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • luana del rey’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • The Girl on the Train

    The Girl on the Train 2016

    ★★★ Watched by luana del rey 11 Jul 2022

    já tentei assistir esse filme mais de n sei qntas vezes e nunca consigo terminar, foi a mesma coisa com o livro q eu levei meses pra conseguir terminar. a história é ótima mas não me prendeu. um dia eu termino.

  • Love, Classified

    Love, Classified 2022

    ★★½ Watched by luana del rey 26 Jun 2022

    muito mamão com açúcar

  • Jennifer Lopez: Halftime

    Jennifer Lopez: Halftime 2022

    ★★★½ Watched by luana del rey 23 Jun 2022

    nossa, muito bom! ela é uma grande artista e realmente foi muito subestimada. gostei que esse doc me fez entender de fato a apresentação dela no super bowl

  • Monster House

    Monster House 2006

    ★★★★★ Watched by luana del rey 22 Jun 2022

    eu amo esse

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2022

    ★★★★½ Watched by luana del rey 06 May 2022

    MEU DEUS!!! A CAPITÃ MARVEL E A CAPITÃ AMÉRICA DESTE %%%%% que T

  • Crush

    Crush 2022

    ★★★★ Watched by luana del rey 01 May 2022

    esse filme é tudo oq eu precisava

  • O Banquete

    O Banquete 2018

    ★★★ Watched by luana del rey 22 Apr 2022

    que grande loucura esse filme

  • Aimee & Jaguar

    Aimee & Jaguar 1999

    ★★★★ Watched by luana del rey 16 Apr 2022

    n aguento mais tanto sofrimento meu pai pq todo filme sáfico é assim

  • Executive Order

    Executive Order 2020

    ★★★★★ Watched by luana del rey 14 Apr 2022

    elenco foda, sonoplastia foda, texto foda, FILME FODA. 
    assistam medida provisória, compartilhem medida provisória, se preocupem com medida provisória.

  • Christmas at the Ranch

    Christmas at the Ranch 2021

    ★★★ Watched by luana del rey 03 Apr 2022

    a referência de brokeback mountain foi tudo kskskskssksk

  • Heatwave

    Heatwave 2022

    ★ Watched by luana del rey 03 Apr 2022

    meu deus q filme ruim é esse vey?

  • Turning Red

    Turning Red 2022

    ★★★★★ Watched by luana del rey 02 Apr 2022

    meu deeeeeeussss!!!!!!!! que filme perfeito 🤏🏾🥹🥹🥹🥹 sandra oh obrigada por tudo

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 15
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro