Sort by
  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Bait

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Serenity

  • The Mule

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Cold War

    ★★

  • Game Night

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Beast

    ★★★

  • First Reformed

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Prevenge

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Dog Eat Dog

    ★★

  • Raw

    ★★★★

  • A Quiet Passion

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • High-Rise

    ★★★

  • Cemetery of Splendor

    ★★★

  • American Sniper

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • Horse Money

    ★★★★

  • Leviathan

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • Winter Sleep

    ★★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★½

  • Night Moves

    ★★★½

  • Ida

    ★★★★

  • Norte, The End of History

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • The Selfish Giant

    ★★★½

  • Holy Motors

    ★★★★

  • Like Someone in Love

    ★★★½

  • Margaret

    ★★★★½

  • The Descendants

    ★★★