Sort by

lea has logged 28 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
My Name

My Name

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Detective Conan: Strategy Above the Depths

Detective Conan: Strategy Above the Depths

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Chaos Class

The Chaos Class

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Girl with the Red Scarf

The Girl with the Red Scarf

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
Read prior review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry