Sort by

vdsk97 has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry