Sort by

vdsk97 has logged 23 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Beach

The Beach

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry