• Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • New York Ninja

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • False Positive

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • No Man of God

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • A Cop Movie

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½