RSS feed for vegasbaby
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Junior

Junior

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rover Dangerfield

Rover Dangerfield

1991
×
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission Control: The Unsung Heroes of Apollo

Mission Control: The Unsung Heroes of Apollo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Drop Zone

Drop Zone

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★
Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
October Sky

October Sky

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
G.I. Joe: The Movie

G.I. Joe: The Movie

1987
×
★★½
Edit this entry  
12
Down to You

Down to You

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Edit this entry  
09
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Edit this entry  
08
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★
Edit this entry  
04
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★
Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rampage

Rampage

2018
×
Edit this entry  
03
Transcendence

Transcendence

2014
×
Edit this entry  
02
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Edit this entry