• The 40 Year Old Virgin

    The 40 Year Old Virgin

    ★★★★★

    Congratulations to The 40 Year Old Virgin for now being my most logged movie since signing up 12 years ago 👏

  • Spaceman

    Spaceman

    ★★★

    What kind of superhero movie is this shit.

  • Killer Sally

    Killer Sally

    ★★★

    Tiktok would have loved Sally.

  • Dune: Part Two

    Dune: Part Two

    ★★★★½

    - Denis Villeneuve is arguably one of the best working directors right now, dude keeps pumping out bangers

    - Javier Bardem ups his game and is absolutely hilarious and a stand out for me

    - The music is so fucking good, it makes these movies. I get literal chills every single time

    - Super excited to see where it goes, the lore keeps getting way more interesting! IYKYK

    --

    Anyone else think Austin Butler looks like those photoshopped celebrity pictures with no teeth?

  • Pamela, A Love Story

    Pamela, A Love Story

    ★★★★

    Iconic

  • Escaping Twin Flames

    Escaping Twin Flames

    ★★★½

    Holy shit these guys are fucking coooooked!!

  • The Family Man

    The Family Man

    ★★★½

    Those 2000 romance movies just hit right ❤️👌👌

  • Barbarian

    Barbarian

    ★★★★

    Justin Long measuring that room is still the funniest shit ever.

  • The Zone of Interest

    The Zone of Interest

    ★★★½

    Not sure what to think, this was my most anticipated movie since the first reactions came out.

    Honestly feel a bit let down, I probably let the hype get to me too much.

    It delivered on what I expected but thought I'd feel gut punched and more emotional by the end.

    It's still a solid movie but not top 10 of the year material that I was expecting.

  • Nightcrawler

    Nightcrawler

    ★★★★★

    More unhinged every single time I watch it.

    Jake Gyllehaal got fucking snubbed. 😤

  • Baghead

    Baghead

    Ballbag head

  • Drive-Away Dolls

    Drive-Away Dolls

    ★★★★

    Did not expect this movie to be SO horny.