RSS feed for amir
  • Fatal Affair

    ½

  • The Old Guard

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • All Day and a Night

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Who Killed Malcolm X?

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★

  • How High 2

  • Stuber

    ½

  • Tone Bell - Can't Cancel This

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Polar

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Lover

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Night School

    ★★½

  • The Perfection

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The American Meme

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • It

  • First Reformed

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★