Sort by

Ellen has logged 24 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tipping the Velvet

Tipping the Velvet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Riddick

Riddick

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry