• Candyman

    ½

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • F9

    ½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • The Midnight Sky

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ½

  • #Alive

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Superman: Red Son

    ★★

  • Feels Good Man

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Spree

  • Dorohedoro

    ★★★★★

  • My Spy

    ½

  • Cats

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Ready or Not

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Us

    ½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★½