Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry