Sort by

Theodora has logged 118 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fracture

Fracture

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holidays

Holidays

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gold

Gold

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry