Sort by

Theodora has logged 17 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Machete

Machete

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry