Matthew has logged 28 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Naruto Shippuden the Movie: Road to Ninja

Naruto Shippuden the Movie: Road to Ninja

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rock'n Roll

Rock'n Roll

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Why Can’t We Get Along

Why Can’t We Get Along

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lava

Lava

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last: Naruto the Movie

The Last: Naruto the Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry