RSS feed for Anca
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Beast

The Beast

1975
×
★★½
Edit this entry  
04
Entanglement

Entanglement

2017
×
Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ways of Seeing

Ways of Seeing

1972
×
Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
19
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
Edit this entry  
16
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Snowbird

Snowbird

2016
×
Edit this entry  
05
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Greatful Dead

Greatful Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Oppressed Majority

Oppressed Majority

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
Edit this entry  
21
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
19
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Edit this entry