RSS feed for Anca

Anca has logged 31 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Beast

The Beast

1975
×
★★½
Edit this entry  
19
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
Edit this entry  
29
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Greatful Dead

Greatful Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★½
Edit this entry  
13
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
Edit this entry  
02
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
Edit this entry  
31
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
24
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
Edit this entry  
24
Society

Society

1989
×
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
Edit this entry  
14
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
Edit this entry  
14
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
13
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
Edit this entry  
13
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
06
House

House

1977
×
Edit this entry  
06
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
Edit this entry  
05
Phenomena

Phenomena

1985
×
Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
Edit this entry