RSS feed for Anca

Anca has logged 24 entries for romance films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Entanglement

Entanglement

2017
×
Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
16
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
Edit this entry  
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
Edit this entry  
07
She and Her Cat

She and Her Cat

1999
×
Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
Edit this entry  
24
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Weekend

Weekend

2011
×
Edit this entry  
29
6 Years

6 Years

2015
×
★★
Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
Edit this entry  
30
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Edit this entry  
23
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
Edit this entry  
22
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
Edit this entry  
21
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
Edit this entry