RSS feed for Anca

Anca has logged 30 entries for thrillers.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
Edit this entry  
17
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★★
Edit this entry  
02
Greatful Dead

Greatful Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Mute

Mute

2018
×
Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Edit this entry  
24
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
Edit this entry  
26
Tickled

Tickled

2016
×
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
13
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
Edit this entry  
13
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
Edit this entry  
13
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
05
The Guard

The Guard

2011
×
Edit this entry  
05
Phenomena

Phenomena

1985
×
Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
Edit this entry