• Nobody

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Fatman

    ½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • 8:46

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Paddleton

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★½

  • Bird Box

    ★½

  • High Life

    ★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★

  • Climax

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Braid

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★