Venomiss has logged 38 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
Never Cry Wolf

Never Cry Wolf

1983
×
★★½
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★½
Edit this entry  
23
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Edit this entry  
31
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Source Code

Source Code

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Good Manners

Good Manners

2017
×
Edit this entry  
01
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Edit this entry  
27
DEATH by MetaL

DEATH by MetaL

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Commando

Commando

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Housewife

Housewife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Custody

Custody

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry  
20
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry