• Cheaper by the Dozen

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Invisible Thread

  • Turning Red

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Diabolik

    ★★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • I fratelli De Filippo

    ★★★½

  • Dog Years

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Lovely Boy

    ★★★½

  • Freaks Out

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Mascarpone

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Audible

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★½

  • Daði og Gagnamagnið

  • Coming 2 America

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • SanPa: Sins of the Savior

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Tutti per 1 - 1 per tutti

    ★★

  • Rose Island

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★