• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Bye Bye Now

  • Animal macula

    ★★½

  • The Last Duel

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • France

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Futura

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Cow

    ★★★★

  • Annette

  • Agnes

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★½

  • A River Runs, Turns, Erases, Replaces

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★

  • Dracula Sex Tape

    ★★★★★

  • Sexual Drive

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Story of Southern Islet

    ★★★★

  • October Rumbles

    ★★★

  • There Are No False Undertakings

    ★★★½

  • Our Kingdom

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • White Goldfish

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★

  • Beginning

    ★★★★½

  • In My Room

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★

  • Fishlove

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★½

  • The Rose Family

    ★★★½

  • Red Aninsri; Or, Tiptoeing on the Still Trembling Berlin Wall

    ★★★

  • Digital Funeral: Beta Version

    ★★½

  • Vaivén (nape of the nape)

    ★★★½

  • Unforgivable

    ★★★

  • Battlefield

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Days

    ★★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • How to Disappear

    ★★★★

  • Siberia

    ★★★

  • Little Girl

    ★★★★

  • Histoire d'un regard

    ★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Rain Hums a Lullaby to Pain

    ★★½

  • Drink Some Darkness

    ★★★½

  • The Forbidden Reel

    ★★★★

  • Valpi

    ★★★½

  • No Longer Human

  • The Twentieth Century

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • First Cow

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

  • Thalasso

    ★½

  • It Must Be Heaven

    ★★