• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

  • Silent Night

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • Save Ralph

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

  • Squirming

  • New Year's Rice Cake

  • Road Sign

  • Dreaming (Animated Short)

  • New Year Karuta

  • Happy new year

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • The Undoing

  • Friendsgiving

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • I Care a Lot

  • Pieces of a Woman

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★★

  • The High Note

  • Runon

  • 1995

  • The Hunt

  • Trolls World Tour

  • Vitiate cerebrum

  • The Invisible Man

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

  • Promising Young Woman

  • Shirley

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Kajillionaire

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Unsolved Mysteries: 13 Minutes

  • MM;XX

  • Star Wars Collection

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

  • Sisters of House Black

  • Doctor Sleep

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

  • Fractured

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Unbelievable

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two